LECTRA

lectra-logoPre spoločnosti, ktoré vdychujú život do našich šatníkov, interiérov áut, nábytku a ďalších oblastí nášho života, Lectra tvorí prémiové technológie, ktoré umožňujú digitálnu transformáciu ich priemyslu. Lectra podporuje výrobcov a spoločnosti technológiami od dizajnu až po výrobu, pričom rešpektuje potreby trhu a umožňuje tak svojim zákazníkom zachovať ich mysle v pokoji. Lectra bola založená v roku 1973 a dnes má 32 pobočiek po celom svete a slúži zákazníkom vo viac ako 100 krajinách.
Pre viac informácií navštívte www.lectra.com.

Komplexné riešenie pre optimalizáciu rezania textílií a kože sedadiel, interiérov a airbagov vozidiel.

Rozumieme neustálemu tlaku automobilového priemyslu na rýchle dodávky, časté zmeny modelov a potrebu flexibility, pričom kvalita výrobkov je požadovaná za samozrejmosť. Riešenia spoločnosti Lectra vám pomôžu naplniť požiadavky vašich zákazníkov a zachovať vysokú kvalitu vašej práce.

S riešeniami Lectra môžete dosiahnuť:

 • presnosť rezania
 • maximálna rýchlosť rezania až 80m/min
 • úsporu materiálu a zníženie skladových zásob
 • elimináciu chýb a sledovanie spotreby materiálu
 • sledovateľnosť materiálu od skladu až po vyrezaný diel

Pre zrýchlenie integrácie vášho nového rezacieho zariadenia do výroby vám ponúkame program, s ktorým môžete rýchlejšie dosiahnuť požadovanú úroveň efektivity rezania.

Riešenia pre optimalizáciu zdrojov a implementáciu zmien v odevnom priemysle.

Zvládnutie cyklu produktu od dizajnu po výrobu, skracovanie času produkcie, kontrola nákladov sú dôležité faktory pre tvorbu kvalitného produktu a udržanie si konkurencie schopnosti.

Technológie Lectra vám pomôžu tvoriť lepší produkt vďaka:

 • zníženiu množstva vzoriek
 • skráteniu času vývoja produktu/kolekcie
 • optimalizácii procesu od objednávok až po výrobu a riadeniu toku materiálu vo výrobnom procese

Považujeme za dôležité investovať do talentov mladej generácie, ktorí budú poznať technológiu používanú v odevnom priemysle, ktorý neustále hľadá kvalifikovaných ľudí od dizajnérov až po oblasť výroby. Lectra chce podporovať rast nových profesionálov tým, že prostredníctvom programu Lectra’s education umožní študentom na školách pracovať s jej softvérom.

Dnes Lectra spolupracuje s viac ako 850 školami a univerzitami vo viac ako 60 krajinách.
Viac možností nájdete na Lectra Fashion Network alebo nás kontaktujte.

Pre zefektívnenie práce a využiteľnosti materiálu máme systém, ktorý umožňuje korigovať pripravenú polohu rezania podľa reálneho rozmiestnenia vzoru použitého materiálu.

Lectra ponúka komplexné riešenia pre čalúnenie, design, vývoj produktu a automatizované rezanie.

Trendy v nábytkárskom biznise určujú jeho konzumenti spolu s ich životným štýlom a očakávaniami. Očakávajú individualitu, možnosť výberu, personalizáciu, nápaditý dizajn bez toho, aby robili veľké kompromisy na cene výrobku. Aby ste mohli udržať konkurencie schopné ceny popri rastúcim cenám vstupného materiálu, je potrebné optimalizovať každý krok výrobného procesu, od dizajnu až po produkciu.

S technológiou Lectra môžete dosiahnuť:

 • zníženie množstva vzoriek
 • skrátenie času vývoja produktu
 • efektívnu prácu so vzorovaným materiálom

Lectra ponúka riešenie pre rezanie mnohých druhov materiálov v rôznych oblastiach priemyslu.

Vysoká cena technických textílií a kompozitných materiálov núti k optimalizácii týchto materiálov. Lectra poskytuje riešenia pokrývajúce všetky aspekty od vývoja po rezanie. Cieľom je znížiť čas vývoja, minimalizovať náklady na výrobu produktu a optimalizovať výrobný proces bez toho, aby ste museli robiť kompromisy v kvalite.

Technológia Lectra vám umožní:

 • rezanie karbónových materiálov, prepregu, sklených vláken, kevlaru a ďalších materiálov
 • znížiť množstvo prototypov
 • skrátiť čas vývoja produktu
 • zvýšiť efektivitu rezania materiálu